تزریق چربی
بهمن ۲۰, ۱۳۹۴
لیزربرای درمان تعریق
درمان تعریق شدید زیر بغل با لیزرلیپولیز و آراف فرکشنال
بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

imagescafcj6cz

subcision ساب سیژن
ساب سیژن عبارتست از آزاد کردن چسبندگی های بین پوست و بافت همبند زیرین آن که بیشتربرای درمان فرورفتگی جوشگاه ( اسکار ) های عمیق ناشی ازجوشهای جوانی ( آکنه ) کاربرد دارد . از آنجا که عامل اصلی فرورفتگی پوست ، در محل جوشگاه های آکنه ، چسبندگی و فیبروز زیر آنست که موجب کشیده شدن پوست به داخل و فرو رفتن آن میگردد ، آزادسازی این چسبندگی ها بخش مهم و ضروری برای درمان اینگونه ضایعات پوستی می باشد.

روشهای انجام ساب سیژن
روش مرسوم :
با استفاده از سوزن نوکور که شبیه نیزه بوده و  یا کانولهای مخصوص این کارپزشک متخصص بعد از وارد کردن آن به بافتهای زیر پوست و حرکت دادن متناوب آن ، اقدام به بریدن بافتهای فیبروتیک و چسبندگی ها وبعضاً ایجاد خونریزی و هماتوم می کند.
قبل از انجام موضع با فرمول خاصی از نظر غلطت و محتوی  بیحس و اندکی متورم میشود.
این کار بسیار کم عارضه و ساده بوده و مشکل خاصی ایجاد نمیکند.
ولی اندکی التهاب،تورم و کبودی یا قرمزی رر موضع طبیعی بوده و سریعا ظرف چند روز برطرف میشود.
نتایج درمانی عالی است  و با تکرار ساب سیژن در فواصل ماهانه نتایج چشمگیری را خواهیم دید، امکان استفاده درهمه تیپ هایimagesca6hjnmi پوستی ، طول مدت نقاهت کوتاه ( ۳-۲روز ) است و قابلیت انجام در همه ی فصول و عدم محدودیت از نظر مواجهه با آفتاب ، امکان استفاده ی همزمان از پیلینگ شیمیایی و لیزر فرکشنال co2 و RF فرکشنال و میکرودرم ابریژن دریک جلسه همزمان وجود دارد.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای ساب سیژن هستند ؟
افراد مبتلا به جوشگاه های عمیق آکنه
افراد با چین نازولبیال ( خط خنده )عمیق
افراد مسن با چین و چروک های واضح و آسیب های ناشی از آفتاب
افراد با جوشگاه ( اسکار )های وسیع فرورفته
مراقبت خاصی جز استفاده از ضد آفتاب و کرمهای ضد التهاب و مسکن در صورت نیاز ،لازم نیست.
در پایان ، ذکر این نکته ضروری است که درمان رضایتبخش جای جوش بویژه اگرعمیق باشد نیاز به درمان ترکیبی و استفاده از روشهای تکمیلی مثل لیزردرمانی ، RF فرکشنال و پیلینگ شیمیایی همراه با ساب سیژن دارد ، پس بهتر این است که با در نظر داشتن اصل تقدم پیشگیری بر درمان ، تلاش کنیم تا قبل از اینکه جوش به جوشگاه تبدیل شود، آن را درمان کنیم .

 

دیدگاه ها بسته شده است