کاشت مو و روشهای آن

کاشتمو
پرسش و پاسخ درباره کاشت مو
اسفند ۶, ۱۳۹۴
مراقبتهای بعد ازکاشت مو
شهریور ۹, ۱۳۹۵
کاشت FUT

کاشت FUT

کاشت موی طبیعی (کاشت مو ی طبیعی) به دو روش اصلی صورت می گیرد:

یک :روش جراحی یا FUT

دو:روش غیر جراحی یا FIT

کاشت مو در هر دو روش یکسان است ولی روش برداشت مو از پشت سر متفاوت می باشد.

روش جراحی یا کاشت مو FUT :

کاشت FUT

کاشت FUT

در این روش بوسیله بی حسی موضعی یک نوار پوستی باریک از پشت سر برداشته می شود،سپس این نوار به قطعات بسیار کوچکتر که شامل یک فولیکول(پیاز)مو می باشد تقسیم می شود.

ازهرنوار بطور تخمینی میتوان ۲۰۰۰ تا۲۵۰۰ گرافت مو برای کاشت در جلوی سر بدست آورد.لبه های محل برداشت در پشت سر با بخیه های ظریف دوخته می شود.جوشگاه ناحیه برش بصورت یک خط ظریف زیر خواب موها مخفی می شود.در مرحله بعدی پس از بی حسی کامل منطقه گیرنده یا طاس ،با ایجاد شکافهای متعدد بسیار ظریف گرافتهای مو در آنجا کاشته می شوند،زاویه و جهت این شکافها بسیار مهم می باشد،چون زاویه و جهتی که در زمان ایجاد شکاف بوجود می آید.زاویه رشد مو را تعیین می کند.هر گرافت مو در یک شکاف قرارداده می شود.

روش کاشت fut از چند سال گذشته به روش استاندارد طلایی در زمینه کاشت مو تبدیل شده است. واحد فولیکولی از یک تا چهار فولیکول  مو ی ترمینال تشکیل شده است.
غیر از تارهای  موی طبیعی، هر واحد فولیکولی متشکل از یک غده چربی، یک عضله کوچک، اعصاب و عروق خونی کوچک کوچک است. هر واحد فولیکولی توسط غلافی که به طور عمده از پروتئین (کلاژن) ساخته شده، پوشیده شده است.
یک واحد فولیکولی  هم یک واحد آناتومیکی  وهم فیزیولوژیکی است.حفظ ساختارها و اجزای مو به طبیعی به نظر رسیدن موی کاشته شده کمک میکند . در نظر گرفتن این اصول برای پیوند موی مدرن، که در آن نتایج طبیعی قابل انتظار است لازم است.

پیوند موی فولیکولی  به روش futدر حال تبدیل شدن به روش پیوند موی استاندارد است که این مهم به دلیل شکل طبیعی و عملکرد آن است. یک دلیل برای این ظاهر طبیعی اشاره به  این موضوع است که جراح  کنترل بیشتری بر روی جهت پیوند  فولیکولار مو دارد. و در ضمن می تواند واحد فولیکولی را در جهتی طبیعی دقیق وبا توزیع مناسب قرار دهد.
در مقایسه با  روش های قدیمی   میکرو گرافت، مینی گرافت  که  ندرتاجراحان  کنترلی بر توزیع و جهت  واحد فولیکولی و راه  ورودواحد فولیکولی مو در منطقه دهنده داشتند.

مشکلی که در انجام کاشت مو  وجود دارد نیاز به پزشک متخصص و دستیاران مجرب و دوره دیده در این زمینه است . حتی با لحاظ شدن این موارد هم کاشت مو  بسیار پیچیده و وقت گیر است .
امروزه با استفاده از میکروسکوپهای مخصوص  و بزرگنمایی فولیکولهای مو در هنگام عمل نتایج کار و بهبود عملکرد پیازهای مو بسیار بهتر شده است. یکی دیگر از مزایای پیشرفت تکنولوژی در این کار کوچکتر شدن پیوندها و گرافتها است که باعث بجای ماندن حداقل اسکار در سر  و ایجاد تراکم بیشتر و ظاهری طبیعی تر شده است. .
خط موی طبیعی یکی دیگر از مزایای عمل جراحی واحد پیوند فولیکولار است. ایجاد یک  خط مو ی طبیعی یک مزیت بزرگ استفاده از پیوند واحد فولیکولی به جای مینی یا میکرو گرافت در مراکز پیوند مو است .

جراحی پیوند مو به طور معمول با استفاده از پیوند واحد فولیکولی معمولا حدود ۴ تا ۸ ساعت بسته به تعداد گرافت و وسعت منطقه ریزش مو زمان می برد .

 

دیدگاه ها بسته شده است