معافیتهای پوستی مشمولین خدمت نظام وظیفه
بهمن ۱۷, ۱۳۹۴
لیپولیز با روش لیپو ساکشن
بهمن ۱۸, ۱۳۹۴
کاشتمو

ریزش مو

در مورد ریزش موی آندرو ژنتیک یاطاسی

ریزش مو ی آندرو ژنتیک یا طاسی یک مشخصه ، ژنتیکی است که بر خلاف آنچه که مصطلح است، لزوما از پدربزرگ مادری منتقل نمی شود. در حقیقت هم ژنهای مادر و هم پدر در ایجاد این خصوصیت موثرند و اعضای یک خانواده بطور یکنواخت و یک شکل تحت تاثیر نفوذ این ژن قرار نمیگیرند.

ریزش مو مردان

ریزش مو مردان

ریزش مو در مردان
هورمون اندروژن، و یا “طاسی الگوی مردانه،” در مردان که فولیکول های مو حساس به هورمون دی هیدروتستوسترون و یا DHT دارند رخ می دهد. با گذشت زمان، حساسیت به این هورمون و تاثیر آن در افرادی که ژن طاسی را دارند بیشتر شده موها نازکتر و ظریفتر در هر دوره رشد میکنند و در نهایت از بین میروند. حساسیت به DHT معمولا در قسمت بالا و جلوی سر ایجاد میشود و موهای این قسمت واجد گیرنده های این هورمون ضد مو هستند و موهای پشت سر معمولا فاقد این گیرنده و در نتیجه اثرات این هورمون می باشند. بنابر این تا آخر عمر زنده می مانند.

ریزش مو در زنان
در زنان، ریزش مو معمولا در دوران یائسگی شروع می شود. قبل از این زمان، DHT توسط استروژن خنثی میشود ولی اما زمانی که سطح استروژن، افت نماید اثراتdhtغالب میشود. بر خلاف مردان ریزش مو در

ریزش مو زنان

ریزش مو زنان

زنان سرتاسری است و طاسی مطلق بندرت اتفاق میافتد.
تنها راههای درمانی دارویی برای جلوگیری یا کاهش طاسی مردانه و زنانه استفاده از مینوکسیدیل و قرصهای فیناستراید است که باید تا آخر عمر مصرف شود و احتمال اثر مفید آنها بعد از شش ماه پنجاه درصد است.

دیدگاه ها بسته شده است