درمان تعریق شدید زیر بغل با لیزرلیپولیز و آراف فرکشنال

ساب سیژن یا زیر سازی پوست
بهمن ۲۰, ۱۳۹۴
مراقبتهای بوتاکس
توصیه های بعد از تزریق بوتاکس:
بهمن ۲۸, ۱۳۹۴
لیزربرای درمان تعریق

لیزربرای درمان تعریق

imagescadm1mc9تعریق  برای بدن بسیار مهم است و بدن با این کار  درجه حرارت خود را تنظیم می‌کند. وقتی  ما درمواجهه با گرما قرار می‌گیریم، هیپوتالاموس که در مغز واقع شده است دستور افزایش تعریق را می‌دهد. وقتی عرق از سطح پوست بخار می‌شود، بدن خنک می‌شود. تصور و باور عمومی این است که تعریق  باعث دفع سموم از بدن میشود در حالی‌که  وظیفه  دفع سموم با کبد و کلیه‌هاست.

تعریق زیاد زیر بغل

و کف دست و پا و بوی بد زیر بغل بسیار آزار دهنده می باشد که ممکن است به علت بیماریهای غددی و عصبی خاص باشد در اغلب موارد  هیچ مشکل یا بیماری زمینه ای وجود ندارد و به علت استعداد یا زمینه های سرشتی و ژنتیکی خاص در سن نوجوانی و جوانی دچار این مشکل  میشود علت ان هم ترشح بیش از حد استیل کولین از پایانه های عصبی است که با غدد عرق در ارتباط هستند.

برای حل این معضل بزرگ یعنی تعریق شدید زیر بغل و کف دست  درمانهای خوبی ابداع شده است .این مشکل سه درصد از افراد جامعه را درگیر میکند.ا

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق شدید

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق شدید

فراد مبتلا به این مشکل دچار اضطراب و افسردگی میشوند و در فعالیتهای اجتماعی دچار مشکل میشوند.روشهای درمانی برای رفع این بیماری به دو دسته تقسیم میشوند دارویی و عملی.

از روشهای دارویی میتوان به استفاده از محلول کلرید آلومینیوم  با غلظتهای مختلف و قرصهای گلیگوپیرولیت نام برد،که وابسته به مصرف دارو بوده واثر موقت دارند.

اما روشهای عملی متنوع ترند و از این دسته میتوان به یونتوفورزیس ،تزریق بوتاکس ،عمل جراحی سمپاتکتومی ولیزر لیپولیز غدد عرق زیر بغل نام برد.

یونتوفورزیس با استفاده از امواج الکتریسیته  و هفته ای دو بار انجام میشود و اثرش بیشتر از روشهای دارویی است.

تزریق بوتاکس  اثر موقت بین شش تا هشت ماه را دارد و عوارض جانبی خاصی ندارد.

سمپاتکتومی با قطع رشته های سمپاتیک که باعث تحریک عصبی و ترشح عرق میشود اعمال اثر میکند و زیر بیهوشی عمومی انجام میشود و عوارض خاص خود رادارد.

لیزر و سوزاندن غدد عرق زبر بغل روشی خوب و بدون عارضه برای درمان تعریق زیاد زیر بغل می باشد.کل کار نیم ساعت بیشتر طول نمیکشد و این عمل با بیحسی موضعی انجام می گردد .

لیزربرای درمان تعریق

لیزربرای درمان تعریق

بلافاصله بعد از انجام عمل درمان تعریق زیاد زیر بغل، بیمار مرخص شده و بعد از چند روز تعریق بیمار از بین رفته یا بسیار کم میشود.

هزینه انجام این عمل بین یک و نیم تا دو میلیون تومان بوده که به نسبت درمانهای رایج مثل تزریق بوتاکس و یا سمپاتکنومی اعصاب زیر بغل بسیار کم میباشد.

این روش دایمی بوده دوران نقاهت ندارد و عوارض بعدی را به همراه ندارد.میزان موفقیت ۸۵ درصد بوذه و گاهی نیاز به تکرارعمل با لیزرو یا استفاذه از روشهای دیگری مثل rf fractional و یا ساب سیژن است.

یکی دیگر از روشهای کاربردی و با نتیجه خوب که امروزه سروصدا به پا کرده است استفاده از تکنولوژی fractional rfاست .ابن روش  برای سفت کردن پوست  و کلاژن سازی بکار میرود ولی برای درمان تعریق زیر بغل هم کاربرد پیدا کرده است.
جواب به درمان بالای۵۰درصد است ومیزان کاهش تعریق با تست ید و نشاسته در حد ۹۵دزصد بعد از دو ماه و دوبار به فاصله یکماه گزارش شده است.
هیچگونه عارضع جانبی ندارد و سریعا و راحت قابل انجام است.قبل از انجام با کرمهای بیحسی مخصوص موضع بیحس میشود و با عمق نفوذ ۲٫۵ تا ۳ میلیمتر و وضعیت مونو پلار موضع RFمیشود.

دیدگاه ها بسته شده است