FUT یا FIT
اسفند ۵, ۱۳۹۴
کاشتمو
پرسش و پاسخ درباره کاشت مو
اسفند ۶, ۱۳۹۴

کاشت ابرو

روش کاشت ابرو یک روش مطمئن برای بیمارانی است که بطور کامل یا نسبی ابروهای خودرا از دست داده اند و این تکنیک میتواند ظاهری طبیعی برای متقاضی بوجود آورد و بسیار موثر است.

کاشت ابرو

کاشت ابرو

از دست دادن ابرو بعلت علل گوناگونی است از بیماریهای مادرزادی که باعث عدم رشد و ایجاد ابرو از بدو تولد میشود تا سوختگی و حوادث و بیماریهای ایمنی و غددی و داخلی و پوستی و روانی ودستکاری برای تغییر فرم ابرو وغیره.
دربیماریهای غددی و داخلی مثل کم کاری تیرویید کاشت ابرو به شرطی که بیماری اولیه تحت کنترل باشد میتواند کمک نماید و موثر باشد.
در بیماریهایی مثل طاسی سکه ای ابرو و مژه،لوپوس و لیکن پلان و بیماریهای روانی وسواس و اجبار  و جنون کندن موکه بیمار میل به کندن موهای ابرو و مژه را دارد تا زمانی که بیماری زمینه ای کنترل نشده باشد انجام کاشت ابرو درست نیست.

کاشت ابرو عملی است که برای بازسازی و ترمیم حالت اصلی و طبیعی صورت و یا بالابردن ابروها به کار می رود.
همچنین، کاشت ابرو راحل حلی دائمی برای بازگرداندن موهای از دست رفته به پوست سر می باشد.
در واقع عمل کاشت ابرو به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی های موضعی انجام می شود.کاشت ابرو عملی است بسیار ظریف و حساس و حتما باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.
کاشت ابرو همانند کاشت مو می باشد و با استفاده از دو روش FIT و FUT انجام می شود.
نکته ی دیگری که در کاشت ابرو حائز اهمییت است مکان های اهدا کننده برای کاشت ابرو می باشد.

عوارض کاشت ابرو

برای نقاط مورد نظر کاشت ابرو معمولا محل اهدا کننده از نواحی پشت سر می باشد به این دلیل که موهای پشت سر ظریف تر و مشابه موهای ابرو نیز می باشند .
در اغلب موارد موهای اهداکننده برای کاشت ابرو نیز می تواند نواحی زیر بغل و قفسه سینه نیز باشد.

برای انجام کاشت مو ی ابرو از هر دو روش کاشت FIT و کاشت FUT یعنی روشهای برداشت واحدهای فولیکولی مو بصورت دانه دانه یا برداشت نوار از پشت سر بصورت جراحی و استخراج پیاز و فولیکول مو از آن میتوان بهره برد.

منطقه کاشت مو آماده میشود و شکافهای بسیار ظریف و متراکمی برای جای دادن گرافتهای تک موی ظریف  که قبلا از پشت سر تهیه شده است ایجاد میشود.برای بهترین نتیجه رعایت جهت و توزیع مناسب  گرافتهای کاشته شده  فوق العاده مهم است.

روش FIT در کاشت ابرو:
در این روش بجای ایجاد برش در پشت سر موها به صورت تک تک و با استفاده از دستگاهی ظریف برداشته می شود و در محل مورد نظر ابروها نیز کاشت می شود.

روش FIT شامل چند مرحله می باشد که اعم از:

کاشت مو به روش FIT

کاشت ابرو

برداشت مو از منطقه اهدا کننده
آماده سازی گرافت
ایجاد ناحیه دریافت کننده
قرار دادن گرافت

روش FUT در کاشت ابرو

روش FUT با استفاده از بی حسی موضعی و بدون احساس درد یک نوار از بانک مو برداشته می شود.
به طور کلی در محل برداشت از بانک مو دقت بسیار مهم است.بدین علت که اگر موها بالاتر یا پایین تر از منطقه مناسب برای برداشت مو ، برداشته شوند و یا از موهای جلوی گوش ها یا همان ناحیه گیجگاهی استفاده می شود و در ابرو کاشت می شوند.
تفاوت روش FIT و FUT در کاشت مو و ابرو :
در روش FIT پیازهای مو به صورت واحدهای تکی از درون پوست سر خارج می گردد.در صورتی که در روش FUT واحدهای فولیکولی را به صورت یک نوار باریک و بلند جدا کرده و به کمک میکروسکوپ های دو چشمی نوار را به قطعه های کوچکی برش می دهند.
تفاوت روش FIT و FUT در شکل و شمایل نواحی برداشت مو پس از انجام عمل است .
همچنین ، کیفیت و کمیت پیازهای برداشت شده در هر روش متفاوت است.
برای انجام دادن عمل کاشت ابرو ، ابتدا باید ابروها را به سه قسمت تقسیم کرد که این سه قسمت شامل:

کاشت ابرو fit

تاج ابرو (HEAD) ، بدنه ابرو(BODY)، دم ابرو (TAIL)می باشد.
تاج ابرو(HEAD):
در تاج ابرو باید موها با زاویه های مناسب و رو به بالا خوابانده شود این امر سبب می شود تا موهای ابرو حالتی عمودی پیدا نکنند.
بدنه ابرو (BODY):
در کاشت بدنه ابرو از سمت تاج ابرو به سمت دم ابرو باید زاویه های خواباندن موها به ندرت کم شود در حدی که موها موهای ابرو با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست کاشته شوند.
شایان ذکر است توجه داشته باشید که برای انجلم دادن کاشت ابرو نباید از موهای ضخیم استفاده کرد به این علت که موها باید طوری باشد که قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشد.

کاشت ابرو fut

دم ابرو (TAIL) :
در کاشت دم ابرو بهتر است محل قرار دادن موهایی که کاشته می شود خیلی نزدیک به هم و دارای تراکم زیادی نیز باشد به این علت که پوست زیر موهای ابرو نیز دیده نشود.

افراد مناسب کاشت ابروی طبیعی:

کاشت ابروی طبیعی برای افرادی مناسب است که به دلیل عوامل مادرزادی ، انواع بیماری های عفونتی ، بیماری تریکوتیلومانیا ، برداشتن بیش از حد ابروها ، ژنتیک و عوامل دیگر ابروهای خود را از دست داده اند،توصیه می شود.

اقدامات قبل از کاشت ابرو

قبل از عمل کاشت ابروی طبیعی بهتر است از مصرف انواع داروهای شیمیایی ، الکل ، استفاده از دخانیات پرهیز کنید.
همچنین یک هفته قبل از کاشت بهتر است از مصرف گوشت قرمز نیز خود داری شود.
اقدامات پس از کاشت ابرو:
– پس از پیوند کاشت ابروی طبیعی بهتر است نقاطی که در آن پیوند انجام شده است به آرامی شسته شود.توصیه می شود در روزهای اول پیوند ابروی طبیعی این کار در طول روز تکرار شود بدون آن که آسیبی به فولیکول های جوان وارد شود.
پس از اتمام شستشو ، با پماد آنتی بیوتیک محل را ضدعفونی کنید.
– پس از انجام عمل کاشت موی طبیعی به مدت زمان ۴۸ ساعت پس از عمل نواحی مورد نظر دچار تورم ، کبودی و زخم می شوند که هیچ گونه جای نگرانی نخواهد بود. به مرور زمان تکه پوست های برآمده و خشک به آرامی دچار ریزش می شود .

هزینه کاشت ابرو

بنابراین بهتر است از جدا کردن زخم ها و پوست های بر آمده از محل مورد نظر به شدت خودداری کنید.
– بهتر است از داروها و پمادهای تجویز شده به دستور پزشک متخصص خود استفاده کنید تا سبب تسریع رون بهبودی پوست شود.

 

هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو برای افراد متفاوت است وهزینه کاشت ابرو به ویژگی های خاص هر فرد از جمله ، سطح کاشت ابروها ، ضخامت و تراکم ابروها ، تعداد گرافت های برداشت شده برای نواحی مورد نظر بستگی دارد.

 کاشت مو توسط دکتر وحیدی به سه روش ذیل انجام می شود :کاشت مو FUTکاشت مو FITکاشت مو ترکیبی

الگوی رشد موهای کاشته شده کاملا شبیه موهای سر می باشد و نیاز است که به دفعات کوتاه شود .در هر ابرو بین ۴۰تا ۳۰۰  ابرو مورد نیاز است این تعداد متناسب با نژاد ،ظاهر و جنسیت می باشد.

کاشت ابرو

انجام عمل با بیحسی موضعی انجام میگیرد.

عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرونادر است و شامل قرمزی ،ورم، و التهاب مختصر بعد از انجام عمل و کلویید و جوش و کیست بصورت دیررس می باشد .هرچند احتمال ایجاد اندک می باشد.
موهای کاشته شده معمولا ظرف دو هفته میریزد و بعد از سه تا شش ماه رشد مینماید.نتایج نهایی بعد از ۶ ماه قابل رویت است.

کاشت ابروی طبیعی زیر نظر پزشک متخصص هیچ گونه عوارض و خطراتی را در پی نخواهد داشت و همانند کاشت مو عمل خواهد کرد .
فقط در کاشت ابرو به مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از پیوند فرد شاهد کمی تورم و قرمزی بر روی پوست خود می شود که این امری بسیار طبیعی است.

نتایج کاشت ابرو

نتایج کاشت ابرو نیز به صورت دائمی و همیشگی خواهد بود و در مدت زمان ۲ الی ۴ ماه پس از کاشت ، فرد متوجه رشد ابروهای خود می شود.
معملا مو در سه مرحله شروع به رشد می کند ، بنابراین اگربعد از انجام کاشت ابروی طبیعی شاهد ریزش ابروهای خود بودید ،جای هیچ گونه نگرانی نیست این امر کاملا طبیعی است .
رشد مو و تداوم موها در هر فرد متفاوت است بنابراین این مساله برای بیماران مشکل ساز نخواهد بود.

یکی از بهترین نتایج برای کاشت ابرو در کسانی بوجود میاید که بصورت مادرزادی بطور کامل یا نسبی فاقد ابرو هستند و با کاشت ۲۰۰تار مو در هر ابروظاهری طبیعی و زیبا بهم میزنند و مشکلشان حل میشود.

دیدگاه ها بسته شده است