واکسن زگیل تناسلی
زگیل تناسلی-پیشگیری
اسفند ۴, ۱۳۹۴
تشخیص معتبر بودن یک مرکز کاشت مو
اسفند ۵, ۱۳۹۴

چگونه متخصصین پوست زگیل تناسلی را تشخیص میدهند؟
مردم غالبا از مراجعه به پزشک برای درمان زگیل تناسلی خجالت میکشند.
اما  مراجعه به پزشک متخصص پوست میتواند براحتی مشکل شما را مرتفع نماید و راهکار مفیدی را برای خلاص شدن ازاین معضل اعمال نماید.
متخصص پوست می تواند زگیل تناسلی را در مطب تشخیص می دهد. گاهی اوقات یک متخصص پوست برای تشخیص قسمتی از آن را برای تشخیص قطعی و دقیقتر برداشته و به آزمایشگاه  میفرستد.

متخصص پوست چگونه زگیل تناسلی را درمان میکند؟
گاهی زگیل تناسلی بطور خود به خود درمان میشود و از بین میرود و نیازی به درمان زگیل تناسلی نیست.

فریز زگیل تناسلی

فریز زگیل تناسلی

ولی اکثرا این اتفاق نمیافتد و لزوما باید برای کاهش  انتشار و از بین بردن ضایعات پوستی درمان انجام گردد.
روشهای مختلفی برای درمان وجود دارد.و فاکتورهای مهمی مثل تعداد، سن،نوع زندگی،سلامت جسمی،شکل و محل زگیلها در انتخاب روش درمان موثر است . و متخصص پوست با در نظر گرفتن این موارد بهترین شکل درمانی را برای شما پیشنهادمیکند.

درمانهای عملی اکثرا در مطب قابل انجام است و در چند دقیقه قابل انجام هستند.
از روشهای دارویی میتوان به کرم ایمیکویمود یا آلدارا  و پدوفیلین یا پدوفیلوکس نام برد که نسبت به روشهای عملی از تاثیر کمتر و درصد عود بالاتری همراه هستند.

از روشهای درمانی عملی میتوان به فریز زگیل تناسلی یا منجمد کردن،کوتر، تراشیدن،جراحی ولیزر زگیل تناسلی اشاره کرد که هر کدام کاربردها و خصوصیات خود را خواهند داشت.

لیزر زگیل تناسلی مناسبترین و موثرترین روش درمانی با حداقل درصد عود می باشد وامروزه مقبولیت بسیاری در بین مردم پیدا کرده است ولی نظر به هزینه لیزر زگیل تناسلی برخی ترجیح میدهند از روش فریز زگیل تناسلی استفاده کنند که احتمال عود بالاتری دارد و اثر آن کمتر است و ممکن است در چند جلسه انجام شود ولی انجام آن راحت تر و بدون نیاز به انجام بی حسی است.

با توجه به اینکه احتمال عود و فعال شدن ویروسهای داخل پوستی زیاد میباشد احتمال مراجعات مکرر بین چند ماه یا حتی چند سال هست.

لیزر زگیل تناسلی

لیزر زگیل تناسلی

از درمانهای دیگر میتوان به تزریق داخل ضایعه اینتر فرون نام برد.که در صورت ناموفق بودن درمانهای دیگر انجام میشود .

از متخصص پوست در مورد مراقبتهای بعد از عمل و عوارض احتمالی نادر بعد از انجام هرکدام از این روشها بپرسید.
بعد از انجام لیزر تا شش ماه برای نزدیکی از کاندوم استفاده نمایید و در صورت عود سریعا به پزشک مراجعه نمایید .ودر نظر داشته باشید که شما هنوز میتوانید ناقل این بیماری باشید و مراقب رفتارهای جنسی خود باشید و شریک جنسی خود را برای انجام معاینات به نزد پزشک متخصص ببرید.

دیدگاه ها بسته شده است